Lajme

Konfiskohen mbi 300 kilogramë marihaunë/FOTO

Autori: Gazeta inFokus 16:05 | 26 April 2017

Policia e Kosovës në një operacion policor kundër trafikimit me substanca narkotike te ndare në Ferizaj dhe ne Gjakovë.

Në fshatin Krushë e Madhe te Gjakovës janë gjetur paketime me marihaunë që ishin përgatitur për eksport, ku edhe është arrestuar një person, raporton infokusi.com

184 kg marihuanë ishin fshehur në 14 tavolina druri, po ashtu janë konfiskuar mjete të punës, vegla për paketim, skele, doreza pune, nje peshore digjitale dhe një veturë .

-Advertisement-

Në fshatin Bibaj në Ferizaj janë konfiskuar rreth 128 kg marihanë , një veture me targa të Maqedonisë, dhe 3 vetuar me targa kosovare po ashtu edhe 22 telefon celularë./INFOKUSIAnëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Në qendër të Prishtinës, hap dyert Derand Hotel

Të tjera