Sport

Konfirmohet televizioni që do ta transmetojë drejtpërdrejtë duelin ndërmjet Sileksit dhe Dritës

Autori: Gazeta inFokus 17:17 | 13 September 2020

Kampionia e Kosovës në futboll, Drita do të jetë mysafire e skuadrës nga Maqedonia e Veriut, Sileksit, në duelin e vlefshëm për rundin e dytë kualifikues për Ligën e Evropës, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja ndërmjet Sileksit dhe Dritës do të zhvillohet me 17 shtator në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup me fillim në ora 20:00.

Klubi maqedonas ka arritur marrëveshje që kjo përballje ndaj kosovarëve të transmetohet drejtpërdrejtë në televizion shtetëror të Maqedonisë.

Për shkak të situatës me pandeminë botërore, ky ballafaqim do të luhet pa praninë e tifozëve./Gazeta inFokus/

Të tjera