Sport

Konfirmohet largimi i katërt nga Milan

Autori: Gazeta inFokus 13:40 | 24 January 2020

Mlan pritet që të zyrtarizojë edhe largimin e katërt nga skuadra për këtë merkato.

Pas Reinas, Bornit dhe Caldaras, nga kuqezinjtë largohet edhe Ricardo Rodriguez.

Sipas lajmeve të fundit, federata turke ka aprovuar kalimin e zviceranit tek Fenerbache, përcjellë KosovaPress.

Këta të fundit kanë mbyllur gjithçka sa i përket marrëveshjes me lojtarin ditë më parë.

Formula e transferimit do të jetë huazim me detyrim blerje për 5 milionë euro.

Rodriguez pritet të prezantohet si lojtari i ri i Fenerbahce nesër gjatë ditës.

Të tjera