Lajme

Konfirmohet edhe nga votat e mërgatës, këto dy parti shkojnë në balotazh, në Junik

Autori: Gazeta inFokus 19:21 | 24 October 2021

Janë numëruar votat e mërgatës edhe në komunën e Junikut, ku rezultati nuk ka ndryshuar dhe LDK e AAK do të shkojnë në balotazh.

As me 446 vota të diasporës, Ruzhi Shehu i LDK-së nuk po arrijë të dalë si kandidati për kryetar më i votuar në Komunën e Junikut.

Me këto vota, në total Shehu ka 1297 vota. Ndërkohë, Agron Kuçi i AAK-së vazhdon të kryesojë listën me 330 vota mori nga diaspora, që në total ka 1392 vota.

Nga votat e ardhura me postë, 61 shkojnë për VV-në dhe asnjë për PDK-në.

1.AAK / 1062+330=1392

2.LDK / 851+446=1297

Të tjera