Lajme

Komuna e Prishtinës do të fillojë rindërtimin e rrugës “Muharrem Fejza”

Autori: Gazeta inFokus 19:06 | 22 February 2021

Komuna e Prishtinës ka nënshkruar kontratë për rindërtimin e rrugës “Muharrem Fejza”, që njihet si në ndër rrugët më mëdha dhe më të frekuentuara në Prishtinë.

Lajmin e ka publikuar vet kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ky është postimi i tij në Facebook:

Pas muajve të tërë në OSHP, sot e nënshkruam kontratën e rindërtimit të Rrugës Muharrem Fejza sipas Planit rregullativ me gjerësi të plotë dhe trotuare sipas standardeve. Kontrata është fituar nga kompania Rahovica në vlerë prej 701 mijë eurosh.

Nga të gjitha 2200 rrugë në Prishtinë, mendimi im personal është se nuk ka rrugë më të rëndësishme se kjo për tu investuar.

Të tjera