Lajme

Komisioni i Venecias nis shqyrtimin për vetingun në sistemin e drejtësisë

Autori: Gazeta inFokus 17:35 | 17 June 2022

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar që posa ka nis shqyrtimi dhe më pas votimi i dy opinioneve për vetingun në sistemin e drejtësisë dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.

“Shqyrtimi dhe më pas votimi i dy opinioneve për vetingun në sistemin e drejtësisë dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme.” ka shkruar ministrja Haxhiu në Facebook.

Përndryshe, një delegacion nga Komisioni i Venecias qëndroi në Kosovë, të cilëve ministrja Haxhi pati thënë se do t’u tregojnë për nevojën që e ka Kosova për vetingun.

Të tjera