Lajme

Komisioni Evropian ndanë 15 milionë euro për Shqipërinë

Autori: Gazeta inFokus 14:19 | 04 December 2019

Komisioni Evropian ka akorduar 15 milionë euro për Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen ka thënë se Bashkimi Evriopian është në solidaritet të plotë me Shqipërinë,

“BE është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. Kemi vendosur për zhvillimin e një konference të përbashkët donatorësh”, ka thënë ajo.

Kujtojmë që me 26 nëntor, Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë rihter, i cili la të vdekur 51 persona dhe të lënduar qindra të tjerë./Gazeta inFokus/

Të tjera