Sport

Kombëtarja e Kosovës në hendboll fiton bindshëm ndaj Gjeorgjisë

Autori: Gazeta inFokus 17:57 | 12 January 2020

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka arritur të shënoj fitoren e parë në kualifikimet e botërorit, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin e zhvilluar në Benevento të Italisë ‘Dardanët’ kanë triumfuar bindshëm ndaj Gjeorgjisë me rezultat 31-20.

Kjo ishte fitorja e parë e Kosovës pas një barazimi dhe një humbje./Gazeta inFokus/

 

 

Të tjera