Lajme

Kolonë veturash në Jarinje hyjnë nga Serbia në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 17:46 | 21 February 2021

Në pikëkalimin kufitar Kosovë-Serbi në Jarinje, radhë të gjata kolonash të automjeteve ndodhen akoma në të dy drejtimet, raporton mediumi serb në Kosovë, “Kosovo Online“, transmeton Gazeta Express.

Për të kaluar po pritet për më shumë se 90 minuta.

Ditëve të fundit, turmat dhe kolonat kilometra në Jarinje janë bërë të përditshme.

Të tjera