Lajme

Kolonat në vendkalimet kufitare, në Merdar deri në dy orë pritje

Autori: Gazeta inFokus 08:04 | 06 January 2022

Mëngjesin e së enjtes sërish ka pasur kolona dhe pritje të gjatë në vendkalimet kufitare me Serbinë.

Bashkatdhetarët po kthehen në vendet e Evropës Perëndimore pas pushimeve në Kosovë për festat e fundvitit.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar pritjet më të gjata për të dalë nga Kosova janë regjistruar në vendkalimin kufitar në Merdarë, ku po pritet deri në dy orë.

Ndërsa në vendkalimin kufitar te Dheu i Bardh, bashkatdhetarët po presin deri në 30 minuta.

Të tjera