Sport

Kololli shkëlqen në miqësoren e Zurichit

Autori: Gazeta inFokus 12:59 | 14 January 2020

Mesfushori ofanziv i Kosovës, Benjamin Kololli ka shkëlqyer sot në miqësoren te Zurich.

Kololli, në takimin e sotëm ndaj Hallescher, shënoi tre gola, shkruan Gazeta Olle.

Golat, reprezentuesi i Kosovës i shënoi në minutat 6’, 19’ dhe 74’, në fitoren 4:3 të Zurich.

Përveç Kolollit, sot për FC Zurich u paraqitën edhe Mirlind Kryeziu dhe Toni Domgjoni.

Ndërsa, Hekuran Kryeziu, panvarsisht se është rikthyer nga lëndimi ende nuk ishte i gatshëm për ndeshje.

Të tjera