Sport

Kololli ndëshkohet me karton të kuq pas përfundimit të ndeshjes, kjo ishte arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 23:34 | 14 October 2020

Ndeshja mes Greqisë dhe Kosovës përfundoj me barazim pa gola 0-0, shkruan Gazeta inFokus.

Në fund të takimit futbollistët e dy ekipeve patën një zënkë mes tyre, e cila si duket nuk ka përfunduar as pas përfundimit të duelit.

Benjamin Kololli është ndëshkuar më karton të kuq menjëherë pas takimit, kjo si pasojë e një reagimi jo sportiv që ai ka bërë në drejtim të gjyqtarit.

Kololli, pas këtij kartoni do të mungoj në ndeshjet e muajit nëntor që Kosova do t’i zhvilloj me Slloveninë dhe Moldavinë./Gazeta inFokus/

Të tjera