Lajme

Koalicionit parazgjedhor AAK e Nisma, nesër i bashkohet edhe një subjekt i ri (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 21:00 | 14 May 2017

Koalicionit parazgjedhor AAK-NISMA nesër pritet t’i shtohet edhe një subjekt i ri. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se këtij koalicioni nga nesër pritet t’i shtohet edhe Balli Kombëtar Demokrat, i cili drejtohet nga Gazmend Islami.

Ky i fundit ishte sot i pranishëm në tubimin e AAK-së në Podujevë.

Gjatë përshëndetjes mes Haradinajt dhe Islamit, dëgjohet kreu i AAK-së duke i thënë “Partitë në Kosovë kanë kohë deri të premten qe të lidhin marrëveshje parazgjedhore”. Të gjitha partitë po negociojnë më Akr, PD dhe LB për t’i bindur qe të garojnë bashkë në zgjedhjet e 11 qershorit.

Etiketa:
UNICEF-i dhe Devolli Corporation bashkojnë forcat për fëmijët dhe të rinjtë

Të tjera