Sport

Klubi i Gjilanit vjen me një reagim të gjatë, kërkon tri pikë në tavolinë

Autori: Gazeta inFokus 19:47 | 09 November 2021

Klubi i Gjilanit përmes një komunikate për media ka treguar se kanë bërë ankesë zyrtare në lidhje me ndeshjen e xhiros së 12-të në Superligë të zhvilluar ndaj Dukagjinit, shkruan Gazeta inFokus.

Gjilanasit pretendojnë se aktivizimi në lojë i sulmuesit Ahmed Januzi nuk ishte i rregullt, andaj edhe kërkojnë që t’i arkëtojnë tri pikë në tavolinë, pasi ndeshja e luajtur në Klinë kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

‘Kuqebardhët’ kanë paraqitur disa fakte se Januzi s’kishte të drejtën e lojës dhe është në pritje të përgjigjes nga organet e FFK-së.

Më poshtë keni reagimin e plotë të klubit të Gjilanit./Gazeta inFokus/

Të tjera