Sport

Klubi i Fenerbahçes vjen me një postim emocional për Vedat Muriqin

Autori: Gazeta inFokus 18:21 | 15 September 2020

Lazio sot edhe zyrtarisht e ka prezantuar sulmuesin e kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqin, shkruan Gazeta inFokus.

Klubi italian ka transferuar Muriqin nga Fenerbahçe për shumën e 18 milionë eurove plus 2 milionë bonus.

E pas kalimit të sulmuesit prizrenas në Romë, klubi i Fenerbahçes ka bërë një postimin në faqen zyrtare në facebook.

Klubi turk i ka dëshiruar suksese kosovarit.

Rruga jote qoftë e hapur dhe gjithmonë e suksesshme Vedat Muriqi!”, shkruan faqja zyrtare e Fenerbahçes.

Më poshtë keni postimin e Fenerbahçes./Gazeta inFokus/

Yolun açık, başarıların daim olsun Vedat Muriqi! 💛💙

Gepostet von Fenerbahçe am Dienstag, 15. September 2020

 

Të tjera