Sport

Klubi anglez bëhet me pronar të ri

Autori: Gazeta inFokus 13:52 | 07 April 2021

Klubi anglez, Derby County, është bërë me pronar të ri, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas raportimit të ‘The Athletic’, thuhet se klubi është blerë nga biznismeni spanjoll, Erik Alonso, i cili ka marrë gjitha aksionet e klubit.

Alonso është 29 vjeçar dhe është pronar i kompanisë ËBD Sports.

Derby County drejtohet nga Wayne Rooney dhe garon në ligën e dytë të Anglisë./Gazeta inFokus/

Të tjera