Sport

Klopp tregon për operimin e Gomez, kjo është gjendja e tij

Autori: Gazeta inFokus 14:35 | 20 November 2020

Futbollisti i Liverpoolit, Joe Gomez, i është nënshtruar një operacioni pas lëndimit që kishte pësuar, shkruan Gazeta inFokus.

Trajneri i ‘The Reds’, Jurgen Klopp, në një konferencë për media ka treguar për gjendjen e mbrojtësit, duke treguar që operacioni i tij ka kaluar me sukses.

“Është e vështirë – ai është me familjen e tij tani. Operacioni ishte i suksesshëm. Ai tani po rikuperohet dhe pastaj fillon rehabilitimin. Ne po ndihmojmë atë. Pas operacionit ju ndjehen vetëm por ai ndihet i plotë”, është shprehur tekniku gjerman.

Liverpooli të dielën pret Leicester Cityn në ‘Anfield’, në kuadër të Premier Ligës, duke nisur nga ora 20:15./Gazeta inFokus/

Të tjera