Sport

Klopp: Ende se keni parë Liverpoolin e vërtetë

Autori: Gazeta inFokus 21:29 | 23 August 2019

Trajneri i Reds po shikon për një paraqitje shumë të mirë kundër Arsenalit, derisa beson se skuadra e saj ende nuk ka treguar fuqinë e saj të vërtetë

Jurgen Klopp e ka përshkruar fillimin e sezonit nga Liverpool si “deri tani është në rregull”, derisa liderët e tabelës e presin nesër në mbrëmje në Arsenal në Anfield.

“Për disa pjesë (të startit të sezonit) jam shumë i lumtur me to”, ka thënë ai në një konferencë për shtyp. “Është saktësisht e njëjta si kemi filluar sezonin e kaluar, kur ne kishim rezultate sensacionale por njerëzit pyetshin për paraqitje”, transmeton GazetaExpress.

“Për ta bërë hapin e radhës, s’pari ju duhet ta arrini nivelin e vitit të kaluar, nivelin e fundit që e kemi pasur. Kjo është ajo që po përpiqemi të bëjmë, por nuk ka rëndësi pas pushimit të verës zakonisht ndodh kështu”.

“Ne e dimë që ne mund të përmirësoheni, por jo pse kemi pasur një fillim të mirë të sezonit, ka të bëj me të qenit gati dhe ne ishim. Tani ne duhet të punojmë të jemi perfekt. Mund të ndodh që mos ta arrimë kurrë, por do të punojmë. Ende se keni parë Liverpoolin e vërtetë”.

Të tjera