Lajme

Klinë/ Policia jep detaje për rastin ku një burrë u mbyt në lumë

Autori: Gazeta inFokus 10:28 | 23 May 2022

Një burrë nga Klina të dielën ka vdekur pasi që kishte rënë në lumë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, rastin e kishin raportuar dy dëshmitarë të cilit gjatë peshkimit e kanë vërejtur se një person ishte duke u mbytur në lumë.

“Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore si dhe njësiti i FSK-së për kërkim –shpëtim të cilët e kanë bërë tërheqjen e trupit të pa jetë nga lumi”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës i cili me urdhër të prokurorit kujdestar dërgohet në IML për obduksion./Gazeta Infokus/

 

Të tjera