Rozë

Kjo vajzë që u largua nga Kosova, del në bikini e çmend spanjollët (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 16:33 | 16 January 2020

Esma Muratoviq, nga Podgorica e Malit të Zi, gjatë stinorit vjeshtor luajti për kampionen e Kosovës, Istogu.

Ajo u largua gjatë muajit dhjetor dhe firmosi për ekipen spanjolle CB San Jose Obrero nga Lanzarote, që garon në ligën e dytë.

Esma, sa ishte në Kosovë, ka qenë lojtarja më e mirë, ndërsa tani pretendon të tregoj vlerat e saja edhe në Spanjë.

Hendbollistja boshnjake, sot ka bërë një fotografi në Spanjë dhe ka dalur në bikini, me vijë trupore pothuajse ka çmendur fansat e saj, veçmas ata të klubit spanjoll.

Kjo është Esma, e cila përveç që shquhet si hendbolliste e fuqishme edhe me vijë trupore!

Image

Të tjera