Lajme

Kjo komunë vatër e infeksionit, sërish prin me raste pozitive me Covid

Autori: Gazeta inFokus 15:11 | 17 November 2020

Komuna e Prishtinës përsëri ka regjistruar numrin më të madh të infektuarve me koronavirus.

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruan 277 raste të reja.

Numri total i rasteve pozitive është 30.495 raste nga 122.377 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 849 raste të vdekjes.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 277 raste, Gjilan 64 raste, Podujevë 59 raste, Gjakovë 55 raste, Pejë 40 raste, Ferizaj 27 raste, Fushë-Kosovë 25 raste, Viti 23 raste, Prizren 19 raste, Suharekë 16 raste, Lipjan 13 raste, Deçan 11 raste, Klinë 11 raste, Kamenicë 7 raste, Drenas 6 raste, Dragash 5 raste, Shtime 5 raste, Istog 4 raste, Mitrovicë 4 raste, Obiliq 4 raste, Rahovec 4 raste, Vushtrri 3 raste, Kaçanik 2 raste, Malishevë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Hani i Elezit, Kllokot, Novobërdë dhe Skenderaj”, njofton IKSHPK./Gazeta inFokus/

 

Të tjera