Lajme

Kjo ishte koha më e vështirë për Albulena Haxhiu si deputete (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 23:51 | 03 June 2020

Albulena Haxhiu, jo rrallë herë ka qenë e sulmuar nga kolegët e saj në Kuvendin e Kosovës.

Haxhiu në emisionin “Gratë n’Fokus” me Doresa Gecin, ka treguar për kritikat që ju janë bërë asaj.

Ish Ministria e Drejtësisë, ka thënë se në kohen kur Vetëvendosje patë protestuar në Kuvend përmes gazit lotsjellës ka pasur sulme të mëdha nga individ.

“Ajo çka më së shumti më kanë bërë kritik është koha kur në kemi protestuar në Kuvend e Kosovës të zëmë që kemi përdor mjetë jodemokratike siç ka qenë gazi lotsjellës, pra në atë kohë ne i patëm parë si të domosdoshme për të ndaluar dy marrëveshjet për demarkacion dhe zajdenicën. Ajo fazë ka qenë kur unë kamë qenë sulmuar në vazhdimësi edhe nga portale ndaj të cilave kamë ngritur padi për shkak se kanë shpifur gogja rëndë”, ka thënë ajo në emisionin “Gratë n’Fokus.

Për më shumë ndiqeni emisionin “Gratë n’Fokus” me Doresa Geci./Gazeta Infokus/

Rrugëtimi i vështirë i Albulena Haxhiut në politikë

Rrugëtimi i vështirë i Albulena Haxhiut në politikëEmisioni Gratë n'Fokus me Doresa Gecin Mysafire: Albulena Haxhiu

Gepostet von Infokus am Mittwoch, 3. Juni 2020

Të tjera