Lajme

Kjo gjendja e të infektuarave me koronavirus në Pejë

Autori: Gazeta inFokus 09:30 | 16 September 2020

Numri i pacientëve që po trajtohen në spitalin e Pejës ka rënë.

Në bazë të raportit të fundit, në këtë spital tani janë duke u trajtuar 22 pacientë, shkruan Gazeta Infokus.

Nga ky numër 17 pacientë janë në Oksigjeno terapi, ndërsa1 është në respirator.

“8 Pacientë janë shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Aktualisht po trajtohen 22 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacientë është në Respirator, 17 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, njoftojnë nga spitali.
Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 198 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë./Gazeta Infokus/

Të tjera