Rozë

Kjo është sëmundje nga e cila vuante Burbuqe Berisha

Autori: Gazeta inFokus 22:06 | 27 October 2021

Sot ka ikur nga kjo botë një nga regjisoret femra më të njohura në vend, Burbuqe Berisha.

Burbuqe Berisha, për kolegët dhe miqtë si Buqja, shoqja e dashur, punëtore dhe me energji tejet pozitive, ka lënë shumë dhimbje pas ikjes së saj.

Siç mësojmë, Burbuqe Berishe prej vitesh kishte probleme shëndetësore.

Ajo vuante nga dështimi i veshkave, shkruan “Kosovarja”.

Regjisorja e njohur ka lënë pas vetës një mori veprash të relizuara me sukses.

Burbuqe Berisha ishte laurate e disa çmimeve me rëndësi.

Të tjera