Sport

Kjo është oferta qeshararke e Cityt për Lionel Messin

Autori: Gazeta inFokus 11:57 | 19 November 2020

Manchester City është gati të bëj një ofertë tjetër për lojtarin me të mirë në botë, Lionel Messi, shkruan Gazeta inFokus.

Gjigandi anglez dëshiron të përfitoj nga kriza financiare, në të cilën klubi spanjoll e ka gjetur veten.

‘Citizens’ janë gati të paguajnë rreth 50 milionë funtesh për transferimin e gjashtë herë fituesit e Topit të Artë, i cili ka marrëdhënie mjaft të mira me trajnerin, Pep Guardiola.

Se çfarë do të ndodhë me Messin dhe Barcelonën mbetet të shihet vitin e ardhshëm, pasi dihet që 33 vjeçari ka kontratë në ‘Camp Nou’ deri në vitin 2021.

Kujtojmë që Messi ishte shumë afër largimit nga Barca gjatë verës së kaluar, por kjo ishte e pamundur pasi klubi ia vendosi tarifën prej 700 milionësh./Gazeta inFokus/

Të tjera