Lajme

Kjo është ndihma për bizneset që do të mbyllen nga masat e reja javën e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 19:27 | 03 April 2021

Kreu i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se nga java e ardhshme do të ketë masa të reja, shkruan Gazeta Infokus.

Pas takimit që ka  pasur me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vita, ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari dhe ministrin e Financave, Hekuran Murati, Rukiqi ka treguar se si do të ndihmohen bizneset.

 Nga takimi me Ministrat Vitija, Hajdari dhe Murati – Pavaresisht kundershtimit tone, per cfaredo lloj mase kufizuese, masa te reja kufizuese do te kete – Masat do te jene te kufizuara ne kohe: 12 dite – Krahas vendimit per masa te reja kufizuese, do te miratohet vendimi per perkahje financiare te bizneseve qe preken nga masat e reja (qiraja + pagat e punetoreve).”, ka shkruar ai./Gazeta Infokus/

Të tjera