Lajme

Kjo është mosha e të vdekurve nga koronavirusi, në mesin e tyre edhe një 41 vjeçar

Autori: Gazeta inFokus 15:07 | 17 November 2020

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, 16 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus dhe 690 persona kanë rezultuar pozitiv.

IKSHPK ka bërë të ditur moshën e këtyre personave, shkruan Gazeta inFokus.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 16 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.  Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjakovë 2 raste (78, 76 vjeç), Prishtinë 2 raste (68, 65 vjeç), Prizren 2 raste (72, 69 vjeç), Rahovec 2 raste (55, 53 vjeç), Dragash 1 rast (76 vjeç), Ferizaj 1 rast (75 vjeç), Gjilan 1 rast (65 vjeç), Kamenicë 1 rast (75 vjeç), Mitrovicë 1 rast (60 vjeç), Pejë 1 rast (67 vjeç), Podujevë 1 rast (41 vjeç), Suharekë 1 rast (82 vjeç)”.thuhet në njoftim. /Gazeta inFokus/

Të tjera