Lajme

Kjo është mosha e të vdekurve nga koronavirusi

Autori: Gazeta inFokus 15:03 | 20 February 2021

IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, 3 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus dhe 292 persona kanë rezultuar pozitiv.

IKSHPK ka bërë të ditur moshën e këtyre personave, shkruan Gazeta inFokus.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 1 rast (84 vjeç), Gjilan 1 rast (75 vjeç) dhe Rahovec 1 rast (83 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 65.982 raste nga 282.904 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.571 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 556 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 57.941 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.470”, thuhet në njoftim. /Gazeta inFokus/

Të tjera