Lajme

Kjo është mosha e 26 personave që humben jetën nga koronavirusi

Autori: Gazeta inFokus 15:34 | 31 August 2021

Edhe 26 persona të cilët ishin të infektuar me koronavirus kanë ndërruar jetë.

Në mesin e tyre ishe edhe një grua e nën moshën 40 vjeç, shkruan Gazeta Infokus.
Kështu bëhet e ditur në të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ndërsa dy gra dhe një burrë janë të moshës 50-59.

E 10 të tjerë të cilët humben betejën me Covid ishin të moshës nga 60 deri në 69 vjeç.
Katër viktima janë të moshës 70-79 vjeçare dhe 8 të tjerët janë mbi 80 vjeç.

Ndërsa, gjatë ditës së sotme janë regjistruar edhe 1 mijë e 383 raste të reja të infektuara me COVID-19 nga testimi i 11 mijë e 472 mostrave.

995 persona janë shëruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi.274./Gazeta Infokus/

Të tjera