Lajme

Kjo është letra e dorëzimit të Albin Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 18:22 | 03 April 2021

Lëvizja Vetëvendosje ka depunuar në Kuvend tërheqjen e ndryshim ligjit për zgjedhjet në organet kompetente, ku iu mundësohej mërgimtarëve të votonin nëpër ambasada dhe konsullata.

Gazeta Infokus ka siguruar letrën që i është dërguar kryetarit të Kuvendit, ku është bërë e ditur se është tërhequr ndryshimi i Ligjit për Zgjedhje.

Tërheqja është bërë pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

Ndryshe, në ora 18:00 është dashur të fillojë seanca për zgjedhjen e presidentit ku janë dy kandidatë për president nga LVV, Vjosa Osmani dhe Nasuf Betja./Gazeta Infokus/

Të tjera