Sport

Kjo është hera e fundit kur Spanja është mposhtur në shtëpi

Autori: Gazeta inFokus 18:44 | 31 March 2021

Spanja sonte do të pres Kosovën, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Olimpico’ në Sevilla, me fillim nga ora 20:45.

Nikoqirët e ‘Dardanëve’ janë duke kaluar në formë të jashtëzakonshme në takimet si vendas.

Hera e fundit kur spanjollët kanë pësuar humbje në shtëpi është me 15 dhjetor të vitit 2018, kur janë mposhtur nga Anglia me 3-2 në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kjo është hera e parë që Kosova dhe Spanja do të ballafaqohen mes vete./Gazeta inFokus/

Të tjera