Lajme

Kjo është gjendja e pacientëve me koronavirus në QKUK

Autori: Gazeta inFokus 12:22 | 26 March 2020

Zëdhenësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti ka treguar gjendjën  e pacientëvë të prekur me COVID-19, që janë të shtrirur në Klinikënë Infektikve në QKUK.

Hoti në facbook ka publikuar  një raport të shkurtër nga kjo klinikë, shkruan Gazeta inFokus.

Sipas këtij raportit, 25 pacientë kanë gjendje stabile shëndetësore, ndërsa 7 pacientë janë me oksigjenoterapi.

Ndërsa për një pacient tjetër janë duke u pritur rezultatet labortorike për COVID-19.

Në QKUK janë shtrire 32 pacientë të cilët janë të infektuar me koronavirus.

Kujtojmë që deri me tani në Kosovë jan indetifikuar 71 persona të cilët janë të prekur nga kjo pandemi, dhe një persona ka vdekur./Gazeta inFokus/

Të tjera