Lajme

Kjo është gjendja e pacientëve me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 11:05 | 12 February 2022

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 175 pacientë po trajtohen nga Covid-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, me oksigjeno-terapi janë 129 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv janë të shtrirë 11 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

-Klinika Infektive, 62 pacientë

-Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 10 pacientë

-Klinika e Pediatrisë,6 pacientë

-Klinika Obstetrike Gjinekologjike, 11 pacientë

-Spitali i Prizrenit,15 pacientë

-Spitali i Pejës, 14 pacientë

-Spitali i Gjilanit, 17 pacientë

-Spitali i Gjakovës, 18 pacientë

-Spitali i Mitrovicës, 6 pacientë

-Spitali i Ferizajt, 14 pacientë

-Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient./Gazeta Infokus/

Të tjera