Lajme

Kjo është gjendja aktuale e rrugëve në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 09:57 | 11 January 2022

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, përmes një njoftimit ka thënë se se të gjitha rrugët e vendit janë të qarkullueshme, shkruan Gazeta Infokus.

Në njoftimin e Ministrisë po ashtu bëhet e ditur se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve kanë qenë në terren gjatë gjithë natës dhe sot të gjitha rrugët që menaxhohen nga MMPHI-ja janë të qarkullueshme.

“Ju informojmë se pas reshjeve të borës ditën e djeshme, të gjitha rrugët kanë qenë të kalueshme por në disa segmente të rrugëve komunikacioni është zhvilluar me pak vështirësi. Po ashtu ju informojmë se Operatorët Ekonomik, për mirëmbajtjen e rrugëve kanë qenë në aktivitetin e tyre të plotë gjatë tërë natës së mbrëmshme dhe si rezultat i këtij aktiviteti sot të gjitha rrugët e Republikës se Kosovës të cilat menaxhohen nga MMPHI-ja, janë të qarkullueshme për të gjitha llojet e automjeteve”, thuhet në njoftim.

Ndërsa ministria ka apeluar te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes të shtuar./Gazeta Infokus/

Të tjera