Rozë

Kjo është domethënia e emrit “Roan”, të djalit të posa lindur të Majkut

Autori: Gazeta inFokus 12:05 | 19 May 2017

Majk është bërë baba para pak çastesh, teksa në jetë fëmiun e tij e ka sjellë bukuroshja, Majlinda Zeka.

Fëmiu që është i gjinisë mashkullore është pagëzuar me emrin, Roan.

Domethënia e këtij emri është e ndryshme në gjuhë dhe vende të ndryshme.

-Advertisement-

Roan nga gjuha e vjetër evropiane ka domethënie si djali “i vogël, i kuq”, teksa në Irlandën Veriore Roan është lloji i pishës “Rowan”.

Si do që të jetë, ky emër duket mjaft i bukur edhe pse në shqip nuk ka ndonjë domethënie të caktuar.

Majk mbrëmë lansoi këngën e re të titulluar “Katile”. /Telegrafi/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Çka do të thotë të gatuash shqip?

Të tjera