Sport

Kjo është arsyeja pse Arsene Wenger nuk po mund ta duron Ligën e Kombeve

Autori: Gazeta inFokus 21:11 | 13 October 2020

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka dalur hapur kundër zhvillimit të Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Francezi ka thënë se duhet hekur qafë këtë garë, pasi askush nuk e merr vesh.

Tutje ai ka shtuar se më mirë është të rikthehet një vit Evropian dhe një vit Botëror sesa të luhet kjo ligë.

“Hiqeni qafe këtë Ligën e Kombeve! Askush nuk e merr vesh, dilni pyesni këdo në rrugë. Më mirë ta kthejmë një vit Europian dhe një vit Botëror se sa kështu”, ka deklaruar Wenger.

Këtë vit po zhvillohet edicioni i dytë i Ligës së Kombeve.

Përveç Wengerit edhe shumë klube të mëdha evropiane kanë dalur kundër zhvillimit të kësaj gare për shkak të lëndimeve të shumta të futbollistëve./Gazeta inFokus/

Të tjera