Sport

Kjo do të jetë ndeshja e parë e 1/8 së finales në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’

Autori: Gazeta inFokus 21:21 | 21 June 2021

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e parapara për të zhvilluar në Grupin A dhe C, në Kampionatin Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Nga Grupi A në fazën e eliminimi direkt kanë kaluar Italia dhe Uellsi, kurse nga Grupi C tutje kanë kaluar Holanda dhe Austria.

Kësisoj në 1/8 e finales do të takohet fituesi i Grupit A me kombëtaren që ka përfunduar e dyta në Grupin C.

Pra Italia dhe Austria do të jetë sfida e parë e fazës së eliminimit direkt në ‘Euro 2020’./Gazeta inFokus/

Të tjera