Sport

Kjo çfarë ka bërë Liverpooli mbrëmë ndaj Tottenhamit nuk e ka bërë asnjë skuadër në top 5 ligat evropiane

Autori: Gazeta inFokus 14:22 | 12 January 2020

Liverpooli të shtunën mbrëma e mposhti Tottenhamin si mysafir me rezultat 1-0, në duelin e vlefshëm për javën e 22-të në Premierligë, shkuan Gazeta inFokus.

Golin e tri pikëve të radhës për ‘The Reds’ e shënoi sulmuesi brazilian, Roberto Firmino.

Më këtë fitore Liverpooli ka arritur në kuotën e 61 pikëve, duke regjistruar 20 fitore dhe një barazim në 21 ndeshje të zhvilluara.

Pas këtij triumfi klubi i Liverpoolit është bërë skuadra e parë në top 5 ligat evropiane që ka arritur ti fitoj 20 takimet e parë në 21 ndeshje të zhvilluara në ligë.

‘The Reds’ kanë pasur startin më të mirë në histori të klubit dhe në top ligat evropiane.

Ndryshe, pas 30 viteve, Liverpooli është më afër se kurrë për tu shpallur kampion i Premierligës./Gazeta inFokus/

Fotografia e Liverpool FC - Albanian Fan

Të tjera