Lajme

Kishte urdhërarrest ndërkombëtar, arrestohet një serb në Gjilan

Autori: Gazeta inFokus 16:23 | 24 May 2023

Një shtetas serb është arrestuar të mërkurën nga Policia e Kosovës në Gjilan, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo pasi pas ndalimit dhe gjatë verifikimit të policisë, i dyshuari më inicialet S.J ka rezultuar se ka qenë i kërkuar në bazë të një urdhërarresti ndërkombëtar lëshuar nga Mali i Zi për veprën penale “Vrasje e rëndë” dhe “Themelimi i organizatës kriminale”.

“Të gjitha veprimet dhe procedurat e mëtejme, do të ndërmerren në koordinim me njësitin për bashkëpunim ndërkombëtar Fast Kosova nga Policia e Kosovës dhe institucionet përkatëse”, thuhet në njoftimi in e Policisë së Kosovës./Gazeta Infokus/

Njoftimi i plotë:

Gjilan, 24 maj 2023

Policia e Kosovës, njësite patrulluese nga Stacioni Policor Gjilan me datën 24.05.2023 gjatë patrullimit në qytetin e Gjilanit deri sa ishin duke kryer detyra opracinale kanë ndalur të dyshuarin S.J. (viti i lindjes 1981, mashkull kosovar serb).

Gjatë verifikimit i njëjti dyshohet se është i kërkuar në bazë të një urdhër arrestit ndërkombëtar i lëshuar nga shtati i Malit të zi për veprat penale ‘‘Vrasje e rendë’’ dhe ,,Themelim i organizatës kriminale’’. I njëjti është arrestuar dhe shoqëruar në Stacionin Policor Gjilan.

Të gjitha veprimet dhe procedurat e mëtejme, do të ndërmerren në koordinim me njësitin për bashkëpunim ndërkombëtar Fast Kosova nga Policia e Kosovës dhe institucionet përkatëse.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

146 staf i UNI-Universum International College ligjërojnë dhe trajnohen në Universitete Evropiane

Të tjera