Lajme

Kili goditet nga një tërmet i fuqishëm, 6,8 rihter

Autori: Gazeta inFokus 10:34 | 03 June 2020

Kili është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 rihter.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 51 kilometra nga San Pedro de Atacama dhe ka pasur një thellësi prej 80 kilometrash.

Ende nuk ka të dhëna për dëme materiale.

Etiketa:

Të tjera