Lajme

Kiko i cili shpëtoj familjen nga tërmeti, bëhet me shtëpi të re

Autori: Gazeta inFokus 23:17 | 02 December 2019

Kiko është qeni që u bë i famshëm për historinë e veçantë ku kishte zgjuar njerëzit e shtëpisë fillimisht duke lehur dhe më pas duke u hequr batanijen dhe duke i kafshuar.

Pronarët treguan historinë prekëse, derisa ishin deklaruar që nuk e linin qenin dhe nëse nuk i pranonin në hotel, ata do qëndronin jashtë me të.

Por më ndërhyrjen e Ramës, tashmë Kiko është me shtëpi të re.

Familja falëndero kryeministrin Rama i cili u mundësoi të gjenin një vend edhe për qenin e ashtuquajtur Kiko.

Ndërsa historia për trajtimin e kafshëve është mbreslënëse, si në këtë rast me qenin Kiko./Gazeta inFokus/.

Të tjera