Lajme

Kijeva po përballet me reduktime të energjisë elektrike

Autori: Gazeta inFokus 16:52 | 02 January 2022

Banorët e Kijevës së Malishevës po përballen me reduktime të ashpra të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së sotme ata kanë pasur vetëm tri orë energji elektrike.

Banorët tregojnë se me reduktime janë përballur edhe natën e Vitit të Ri.

Kujtojmë se KEDS dhe ministrja Artane Rizvanolli kishin paralajmëruar vetëm dy orë reduktime.

Të tjera