Lajme

Kica: Albulena Haxhiu njeriu më i papërgjegjshëm i fjalës publike – rasti në IML është i frikshëm

Autori: Gazeta inFokus 14:01 | 21 November 2023

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica Xhelili, djegien e zyrave në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) të martën e ka quajtur “tmerr i tmerrit”.
Ajo përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka kritikuar ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për ndryshim të deklaratave lidhur me rastin e vdekjes së ish aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

“Pasi që ato dëshmi u vodhën e u kthyen, brenda mandatit të kësaj qeverie”.
“Pasi që pas shumë vitesh që Haxhiu pretendonte se kush janë fajtorët, tani del si njeriu më i papërgjegjshëm i fjalës publike e pozitës së saj e deklaron se “PO TA DIJA KUSH, do ta thoja para shumë vitesh”. Tash iu kujtua, domethënë, që nuk e di? Çka ndodhi Ministre? Amnezi?”, ka shkruar ajo.
Sipas saj, një veprim i tillë “është i frikshëm”.
“Kjo ngrit dyshime e frikë të një përfshirjeje tejet të rrezikshme të pushtetit në këtë rast”.
“Kjo që ndodhi është thënë më së buti katastrofë. Nuk di e nuk mund të kujtoj asgjë më skandaloze se një keqmenaxhim të tillë të Institutit që RIKUJTOJMË: OPERON në kuadër të MINISTRISË SË DREJTËSISË dhe operon me USHTRUES DETYRE qe sa kohë”.
Ajo ka kërkuar që ky alarm të mos ndalet.
“Kjo nuk është KOSOVË e demokracisë e sigurisë. Kjo Kosovë ndjell pasiguri të skajshme”.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

MYZHDE për krejt!

Të tjera