Lajme

KFOR-i polak niset në këmbë drejt Jarinjës

Autori: Gazeta inFokus 10:08 | 02 October 2021

Trupa të KFOR-it polak kanë marrë rrugën drejt pikëkalimit kufitar në Jarinjë.

Disa pjesëtarë janë nisur në këmbë për në këtë pikë kufitare.

Kujtojmë se KFOR-i që na mëngjesi është duke përcjelljen e heqjes së barrikadave dhe vendosjes së tyre në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak.

Të tjera