Lajme

Këtu mund t’i shikoni në kohë reale reduktimet dhe kur do t’iu ndalet rryma

Autori: Gazeta inFokus 16:26 | 26 December 2021

KEDS ka lajmëruar qytetarët se nëpërmjet aplikacionit të eKesco dhe në hartën në uebfaqen e KEDS-it mund të marrin njoftime për ndërprerjen e energjisë elektrike.

Ditëve të fundit në Kosovë janë rikthyer fuqishëm reduktimet e energjisë elektrike të paralajmëruara si 8 me furnizim dhe 2 pa furnizim por që në vende të caktuara po zgjasin edhe me orë të tëra, shkruan lajmi.net.

Përmes aplikacionit të eKesco dhe hartës së KEDS-it ju mund t’i shihni në kohë reale ndërprerjet e energjisë elektrike.

Ky është postimi i KEDS-it:

 

Të tjera