Sport

Këto televizione kosovare e transmetojnë drejtpërdrejt ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Greqisë

Autori: Gazeta inFokus 16:41 | 05 September 2021

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte do ta luaj ndeshjen e katërt në kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanët’ kësaj radhe do të përballen me kombëtaren e Greqisë në kuadër të Grupit B.

Sfida mes kosovarëve dhe grekëve nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Këtë takim drejtpërdrejtë e transmetojnë dy kanale televizive në vendin tonë.

Ballafaqimin mes Kosovës dhe Greqisë mund ta shikoni në Radio Televizionin e Kosovës (RTK) dhe Super Sport Kosova (SSK).Gazeta inFokus/

Të tjera