Sport

Këto televizione kosovare e transferojnë drejtpërdrejtë ndeshjen ndërmjet Spanjës dhe Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 16:57 | 31 March 2021

Kombëtarja e Kosovës në futboll dhe ajo e Spanjës do të ballafaqohen për herë të parë në histori në një kompeticion futbolli, shkruan Gazeta inFokus.

Spanjollët dhe kosovarët do të përballen sonte në kuadër të Grupit B për ciklin kualifikues të Kupës së Botës ‘Katar 2022’.

Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Estadio Olímpico’ në Sevilla.

Takimin mes Spanjës dhe Kosovës mund ta shikoni drejtpërdrejtë në dy televizione të vendit tonë.

Radio Televizioni i Kosovës (RTK) dhe Super Sport Kosova (SSK) do ta transmetojnë live ndeshjen mes spanjollëve dhe ‘Dardanëve’./Gazeta inFokus/

Të tjera