Sport

Këto televizione e transmetojnë drejtpërdrejtë ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Moldavisë

Autori: Gazeta inFokus 16:16 | 18 November 2020

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Moldavisë do të përballen sonte, në kuadër të xhiros së fundit të grupit të tretë të Ligës C të Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinës.

Ky ballafaqim do të transmetohet drejtpërdrejtë në Super Sport Kosova dhe RTK.

‘Dardanët’ në rast fitoreje ose barazimi do të qëndronin në Ligën C, kurse moldavët duhet vetëm të triumfojnë ndaj kosovarëve për të mos ren në Ligën D.

Sfida e parë e luajtur në Parma të Italisë kishte përfunduar me rezultat 1-1./Gazeta inFokus/

 

Të tjera