Lifestyle

Këto shenja të zodiakut dashurohen lehtë – ose të paktën më lehtë se të tjerat

Autori: Gazeta inFokus 23:06 | 28 March 2023

Kur bëhet fjalë për dashurinë, disa prej nesh kanë nevojë për shumë detaje që të binden, ndërsa të tjerë mjaftohen me disa flutura që ndjejnë në stomak

Sipas astrologes Brilla Samay, ka tre shenja të zodiakut që dashurohen lehtë – ose të paktën më lehtë se të tjerat.

Nëse jeni një nga shenjat e mëposhtme, me siguri keni qenë një herë në jetë duke diskutuar me miqtë dhe të afërmit për romancat tuaja të nxituara.

Peshorja

Janë “romantikë natyralë”, sipas Samay, dhe për këtë arsye një Peshore mund të deklarojë dashurinë që në takimin e tretë.

“Peshoret janë të etur për të gjetur një partner që mund të përputhet me nevojat e tyre intelektuale, sociale dhe emocionale”, thotë Samay.

Fatmirësisht për Peshoret, ndoshta partneri nuk duhet të jetë shumë bindës në detaje në mënyrë që të bien në dashuri, mjafton personaliteti i tyre simpatik dhe prirja për flirt.

Peshqit

Peshqit dinë një ose dy gjëra për ndjenjat.

“Peshqit shpesh përshkruhen si romantikë të pashpresë, pasi priren të dashurohen më shpejt dhe më thellë”, shpjegon Samay.

“Ata tërhiqen nga njerëz të sjellshëm, të kuptueshëm dhe mendjehapur. Për shkak të këtij potenciali të njohur, Peshqit janë të etur për të gjetur një shpirt binjak që mund të ndajnë ëndrrat dhe pasionet e tyre.”

Luani

Luanët kanë një reputacion si mendjemëdhenj, por kjo nuk do të thotë se ata nuk duan dashuri gjithashtu.

Sipas Samay, shenja e zjarrit mund të jetë shumë “pasionante, ekstravagante dhe romantike”.

“Luanët janë të etur për të gjetur një partner afatgjatë që mund të përputhet me intensitetin dhe entuziazmin e tyre”, thotë Samay. /Telegrafi/

146 staf i UNI-Universum International College ligjërojnë dhe trajnohen në Universitete Evropiane

Të tjera