Lajme

Këto lagje të Prishtinës sot mbesin pa ujë të pijshëm

Autori: Gazeta inFokus 09:46 | 18 April 2023

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se për shkak të punimeve teknike, sot, nga ora 09:00 deri në orën 15:00 nuk do të ketë furnizim me ujë të pijshëm në disa lagje të kryeqytetit.

Lagjet që do të mbesin pa ujë të pijshëm janë “Qershia”, Swiss Village”, “Marigona 2 Veternik”, “Nic”, “Qëndresa” dhe “Zona Industriale Çagllavicë”.

Në njoftimin e kompanisë thuhet që arsyeja e ndërprerjes së furnizimit me ujë janë punimet teknike, konkretisht ndërrimi i segmentit të linjës AC DN 250 mm me linjë të re HDPE.

-Advertisement-

Sipas kompanisë, realizimi punimeve të tilla ndodh për një infrastrukturë ujore më funksionale dhe furnizim më të mirë me ujë të pijshëm.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera